Arayın: +90 850 241 06 83
Arayın: +90 850 241 06 83

Dizel Jeneratörler

Dizel Jeneratör Satışı

Elektrik enerjisine hayatımızın her alanında gün geçtikçe daha çok ihtiyaç duymaya başlamaktayız. Hayatımızın bu kadar içinde yer alan bir imkânı kaybetmek, işlerimizin aksayacağı ve günlük düzenimizin bozulacağı durumları hiç istemeyiz. Bu sebeple taleplere cevap veren bir sektör; jeneratör sektörü oluşmaya başladı. Artık jeneratörler üretilmeye başladıktan sonra elektrik kesintisi gibi problemler ortadan kalktı ve üretim sektörü rahat bir nefes almaya başladı.  Tüm sektörlerde kullanılmak için üretilmiş farklı çeşitlerde jeneratörler, hayatımızı daha da kolaylaştırmak için var olmaktadır. Yakıt şekline göre benzinli ve dizel jeneratör olarak iki çeşitle üretilen jeneratörler, kullanım alanları açısından farklılık göstermektedir.

Dizel jeneratör, yakıt kısmında motorin kullanılan jeneratör çeşitlerinden biridir. Dizel jeneratörlerde motorin yakılarak mekanik enerjiye sonra da elektrik enerjisine çevrilir. Motorinde yakıt kolay yakılmaz, daha ucuzdur, kolay tedarik edilir, yakıt deposu büyük olabilir ve bakım maliyeti fazladır.

Dizel jeneratörler standart üretim şartlarında 5kVA ile 2500 kVA arasında üretilmektedirler. Üretilen enerji birim maliyetleri benzinlilere göre daha avantajlıdır. Daha uzun ömürlüdürler. Ağır hizmet koşulları için üretilmişlerdir. 2 el jeneratör olarak daha kolay bulunabilirler ve satılabilirler.

Dizel jeneratör mü? Benzinli jeneratör mü sorusunun cevabı olarak ise şunu verebiliriz:

Eğer ihtiyacınız ufak çaplı bir jeneratör ise bu karşılaştırmayı yapabiliriz, zira benzinli jeneratörler maksimum 15 kVA ya kadar üretilmektedir. 15 kVA’nın üzerine çıkıldığı zaman jeneratörler dizel olarak üretilmektedir.

Related Posts